Дитячий майданчик у парку ім. Шевченка в м. Бровари побудовано компанією «Брама»

30 вересня 2014

Мабуть, чи не найтаємничішою і найцікавішою частиною Броварів є Старе місто. Особливо парк ім. Тараса Шевченка, форма якого нагадує трикутник.

Тільки якщо в Бермудському трикутнику предмети та люди зникають, в броварському бермуді вони несподівано з’являються, викликаючи неоднозначну реакцію.

Як усе почалося?
park-shevchenka-sam-0839
park-shevchenka-sam-0839
park-shevchenka-sam-0839
park-shevchenka-sam-0839
park-shevchenka-sam-0839

Як не прикро визнавати, Бровари — місто без глибокої історії. Більшість пам’ятників та меморіальних дощок стосуються Великої Вітчизняної. Із довоєнних будівель у Броварах зберігся тільки будинок Квятковських (статбюро на вул. Кірова) та приміщення колишньої трудової колонії НКВС №5 із меморіальною дошкою пам’яті А.С. Макаренка. Невже з цього часу розпочинається історія Броварів? А якщо пильніше поглянути на стару частину міста?

Колись там був центр Броварів із Святотроїцьким та Петропавлівським храмами, П’ятницьким базаром. Недаремно Тарас Шевченко згадує про Бровари в поемах «Катерина», «Варнак», «Сотник», адже неодноразово бував у нашому місті: на Розвилці міняв коней на місцевій поштово-кінній станції, ходив базаром. А в 1861 році процесія з прахом Кобзаря, що рухалася з Петербурга (місця першого поховання) в Канів, зупинялася в Броварах.

Із 1912 по 1944 роки Старим містом курсував мототрамвай, який зв’язував наше місто і Київ, а з 1923 року на трикутнику (в сквері) стояло погруддя Шевченку. До того часу на цьому ж місці височіло погруддя царю Олександру ІІ. Громадський діяч, поетеса, краєзнавець Марія Овдієнко переконана: сам Бог велів зробити сквер центром духовно-національного життя міста.

Читайте детальніше за посиланням.